Горан Пандев

По срамот во Англија очекував Милевски да се повлече, но ФФМ место промени реши да ја доуништи оваа генерација, рече Пандев за „Кориере дело спорт“

Најдобриот македонски фудбалер и поранешен капитен Горан Пандев пред мечот со Италија, за италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, рече дека раководителот на Фудбалската федерација на …

По срамот во Англија очекував Милевски да се повлече, но ФФМ место промени реши да ја доуништи оваа генерација, рече Пандев за „Кориере дело спорт“ Прочитај повеќе »

Од Примавера до покривот на светот, Интер му го честиташе 40 роденден на Пандев

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев го прослави својот 40-ти роденден. Роденденот го прослави заедно со децата кои тренираат во Брера Струмица и доби убаво изненадување …

Од Примавера до покривот на светот, Интер му го честиташе 40 роденден на Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Пандев славеше 40. роденден во Струмица со фудбалерите од клубот Берера: Спектакуларен пречек и торта со неговото презиме

Македонскиот фудбалер и долгогодишен капитен на фудбалската репрезентација, Горан Пандев својот јубилеен 40. роденден го прослави заедно со децата кои се дел од академијата на …

(Видео) Пандев славеше 40. роденден во Струмица со фудбалерите од клубот Берера: Спектакуларен пречек и торта со неговото презиме Прочитај повеќе »

Пандев и Надица на прошетка низ струмичко корзо, фудбалерот ќе слави и роденден во својот град

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев периодов е со семејството во Струмица. Со сопругата Надица често одат по ресторани и кафулиња, а синоќа беа на прошетка …

Пандев и Надица на прошетка низ струмичко корзо, фудбалерот ќе слави и роденден во својот град Прочитај повеќе »

Пандев: Секаде ме сакаат бидејќи секогаш давав сè од себе, пред мечот со Барселона не спиев две ноќи

Горан Пандев пред синоќешниот меч меѓу Интер и Милан во Лига шампиони даде интервју за италијанските медиуми, во кое се наврати на спомените од 2010 …

Пандев: Секаде ме сакаат бидејќи секогаш давав сè од себе, пред мечот со Барселона не спиев две ноќи Прочитај повеќе »

Пандев продаде 90 проценти од акциите на Академијата за 600.000 евра

Македонскиот прволигаш Академија Пандев од вчера официјално е во мнозинска сопственост на „Брера Холдинг“.  На Македонската берза поминал блок трансакција со акциите на фудбалскиот клуб …

Пандев продаде 90 проценти од акциите на Академијата за 600.000 евра Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас е вториот македонски фудбалер по Пандев кој ја освои титулата во Италија

Елиф Елмас е вториот фудбалер од Македонија кој успеа да ја освои титулата во Италија, прва по 33 години од ерата на Диего Армандо Марадона. …

(Видео) Елмас е вториот македонски фудбалер по Пандев кој ја освои титулата во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Стоечки овации од фановите на „Џузепе Меаца“ и дрес од Интер за Горан Пандев

Македонскиот фудбалер Горан Пандев влезе во легендите на Интер. Тој пред дербито со Лацио го доби неговиот дрес со бројот 27 кој го носеше во …

(Видео) Стоечки овации од фановите на „Џузепе Меаца“ и дрес од Интер за Горан Пандев Прочитај повеќе »

Пандев: Во Лацио го играв најубавиот фудбал, но навивачите ме мразат затоа што не ја знаат причната за моето заминување

Македонскиот фудбалер Горан Пандев, во интервју за порталот „Лацио Сиамо Нои“, се отвори за како што вели најубавиот за него период во животот, кога го …

Пандев: Во Лацио го играв најубавиот фудбал, но навивачите ме мразат затоа што не ја знаат причната за моето заминување Прочитај повеќе »

Горан Пандев и Иџе заедно на кафе во Џенова

Автомобилистот Игор Стефановски Иџе, се сликаше со македонската фудбалска легенда Горан Пандев во Џенова, Италија пред да замине во Франција на Европско првенство. „На пат …

Горан Пандев и Иџе заедно на кафе во Џенова Прочитај повеќе »

Пандев: Плачев за Македонија и за тоа што се случува во ФФМ, на Европско отидовме со дресови стари 10 години

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, во најновата емисија на Арена Спорт, „(Не)успех првака“, заедно со Хрватот Марио Станиќ како водител, разговараа за актуелни теми поврзани …

Пандев: Плачев за Македонија и за тоа што се случува во ФФМ, на Европско отидовме со дресови стари 10 години Прочитај повеќе »

Пандев доби Златна Бубамара за спортска легенда, цела арена на нозе

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев доби „Златна бубамара на популарноста“ за спортска легенда. Игор Џамбазов му посвети и песна во негов стил, односно ја преработи …

Пандев доби Златна Бубамара за спортска легенда, цела арена на нозе Прочитај повеќе »

Италијанско американската компанија „Брера Холдингс“, го објави купувањето на клубот на Горан Пандев

Италијанско-американската „Брера Холдингс“, која пред една недела официјално излезе на втората најголема светска берза „Насдак“ во Њујорк, официјално го објави купувањето на актуелниот вицепрвак Академија …

Италијанско американската компанија „Брера Холдингс“, го објави купувањето на клубот на Горан Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Од дете навивам за „Црвена звезда“ и имав желба да играм за неа, рече Пандев по посетата на клубскиот музеј

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше во посета на просториите на клубот „Црвена звезда“ и го посети и нивниот музеј. Рече дека од мал навивал …

(Видео) Од дете навивам за „Црвена звезда“ и имав желба да играм за неа, рече Пандев по посетата на клубскиот музеј Прочитај повеќе »

Горан Пандев ја завршува кариерата: Од сега ќе му се посветам на семејството

Горан Пандев објави дека ја завршува кариерата на 39 -годишна возраст. Тој за италијанските медиуми изјавил дека по 22 години игра веќе не ја чувстува …

Горан Пандев ја завршува кариерата: Од сега ќе му се посветам на семејството Прочитај повеќе »

Три спортски легенди: Кире, Пандев и Иџе

Автомобилистот Игор Стефановски Иџе објави ретка фотографија, на едно место три спортски легенди. Иџе е фотографиран со селекторот на ракометната репрзентација Кире Лазаров и поранешниот …

Три спортски легенди: Кире, Пандев и Иџе Прочитај повеќе »

(Фото) Италија му го честита роденденот на Пандев

Горан Пандев денеска го прослави 39 роденден, а од италијанската фудбалска лига му честитаа на официјалниот профил на „Фејсбук“. Му објавија фотографија во дресот на …

(Фото) Италија му го честита роденденот на Пандев Прочитај повеќе »

(Видео) Буфон промаши цела топка и прими смешен гол

Еден од најдобрите светски голмани и играч на Парма, Џанлуиџи Буфон, направи голем грешка на натпреварот со Перуџа и прими смешен гол кој го чинеше …

(Видео) Буфон промаши цела топка и прими смешен гол Прочитај повеќе »

Пандев избран за делегат на Собранието на ФФМ

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев е избран за делегат на Собранието на ФФМ преку ОФС Струмица. Поранешниот капитен на преку видео врска учествуваше на собранието …

Пандев избран за делегат на Собранието на ФФМ Прочитај повеќе »

(Галерија) Македонските фудбалери како деца и сега

Македонските фудбалери многу се разликуваат од времето како деца и сега. Во галеријата која ја одбра „Репортер“ се и Пандев, Елмас, Стефан Ристовски и најдобрата …

(Галерија) Македонските фудбалери како деца и сега Прочитај повеќе »

Scroll to Top