Горан Пандев

Сега веќе нема да ми даваш голови, му рече Буфон на Пандев на првиот тренинг во Парма

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев пред два дена потпиша за италијанскиот клуб Парма, каде брани и голманот Џанлуиџи Буфон. Двајцата се видоа на првиот заеднички …

Сега веќе нема да ми даваш голови, му рече Буфон на Пандев на првиот тренинг во Парма Прочитај повеќе »

Горан Пандев ќе ја заврши кариерата во Парма, каде што ќе игра со Буфон

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев и официјално кариерата ќе ја заврши во италијанскиот клуб Парма. Екипата од „Енио Тардини“, потврди дека Пандев ќе игра за …

Горан Пандев ќе ја заврши кариерата во Парма, каде што ќе игра со Буфон Прочитај повеќе »

Само Роналдо има дадено повеќе голови од Пандев од листата на ветерани за оваа година

Само Криситјано Роналдо е подобар од поранешниот македонски капитен Горан Пандев на листата со стрелци на фудбалери постари од 36 години во оваа 2021 година. …

Само Роналдо има дадено повеќе голови од Пандев од листата на ветерани за оваа година Прочитај повеќе »

Горан Пандев меѓу фудбалерите кои имаат најмногу настапи во Италија

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Македонија, Горан Пандев, се најде на врвот на листата на играчи кои имаат најмногу настапи во италијанското првенство, …

Горан Пандев меѓу фудбалерите кои имаат најмногу настапи во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Мурињо му се јави на Пандев по Европското па ги расплакал македонските фудбалери

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, му се јавил на Горан Пандев, по последниот натпревар против Холандија на Европското првенство и по краток разговор почнал да …

(Видео) Мурињо му се јави на Пандев по Европското па ги расплакал македонските фудбалери Прочитај повеќе »

(Галерија) Стотици фанови ги пречекаа фудбалерите на скопскиот аеродром

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа автограми и …

(Галерија) Стотици фанови ги пречекаа фудбалерите на скопскиот аеродром Прочитај повеќе »

(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев

Горан Пандев имаше емотивно збогување од националниот дрес, откако селекторот Игор Ангеловски реши да го повлече од игра во 68. минута од мечот, предизвикувајќи аплаузи …

(Видео) Цела Амстердам арена на нозе го поздрави Пандев Прочитај повеќе »

Емоции пред мечот со Холандија, Пандев му ја предаде капитенската лента на Ристовски

Најдобриот фудбалер на Македонија, Горан Пандев, денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во дресот на фудбалската репрезентација. Тој пред натпреварот му ја предаде …

Емоции пред мечот со Холандија, Пандев му ја предаде капитенската лента на Ристовски Прочитај повеќе »

Пандев денеска последен пат ќе игра во македонскиот дрес

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, на вчерашната прес-конференција за новинарите, најави дека ќе се повлече од националниот тим. „Ова е мојот последен натпревар во …

Пандев денеска последен пат ќе игра во македонскиот дрес Прочитај повеќе »

Пандев поради болка во зглобот го пропушти утринскиот тренинг во Амстердам

Капитенот на Македонија, Горан Пандев, поради болка во зглобот го пропушти утринскиот тренинг на репрезентацијата на тренинг центарот на Ајакс. Македонија во третото коло ќе …

Пандев поради болка во зглобот го пропушти утринскиот тренинг во Амстердам Прочитај повеќе »

(Видео) Македонија загуби од Австрија во првиот натпревар на Европското првенство

Македонија го одигра првиот натпревар на Европското првенство. „Црвено-жолтите“ изгубија против Австрија со 3:1. Гол за Македонија постигна Горан Пандев кој стана првиот стрелец за Македонија …

(Видео) Македонија загуби од Австрија во првиот натпревар на Европското првенство Прочитај повеќе »

(Видео) Пандев го одигра последниот натпревар за Џенова сезонава

Македонскиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, го одигра последниот натрепвар за Џенова сезонава во италијанското првенство. Неговиот тим славеше на гостувањето против Каљари со 1:0. Стрелец …

(Видео) Пандев го одигра последниот натпревар за Џенова сезонава Прочитај повеќе »

(Видео) Единаесет години откако Пандев го подигна трофејот и стана третиот Македонец кој ја освоил Лига на шампиони

На 22. мај 2010 година, фудбалериte на Жозе Мурињо, меѓу кои беше и Горан Пандев, освoија таканаречено триплета и Лига на шампиони, Италијанската Серија А …

(Видео) Единаесет години откако Пандев го подигна трофејот и стана третиот Македонец кој ја освоил Лига на шампиони Прочитај повеќе »

Пандев размислува да го повлече својот клуб од Првата лига

Најдобриот фудбалер и капитен на македонската репрезентација, Горан Пандев, планира да го повлече својот клуб „Академија Пандев“, од Првата лига, ако Фудбалската Федерација на Македонија, …

Пандев размислува да го повлече својот клуб од Првата лига Прочитај повеќе »

(Видео) „Девојките и книгите не ме интересираа“, Пандев за периодот пред да стане фудбалска ѕвезда

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, во интервју за клупската телевизија на неговиот италијански клуб Џенова, раскажа за дел од неговата кариера, но и за животот …

(Видео) „Девојките и книгите не ме интересираа“, Пандев за периодот пред да стане фудбалска ѕвезда Прочитај повеќе »

(Видео) Македонија си доби цртан филм од големата победа над Германија

Големата победа на репрезентацијата на Македонија против Германија доби анимирана верзија. Видеото го направија момците од Just Cartoons и ги доловија најинтересните моменти од натпреварот …

(Видео) Македонија си доби цртан филм од големата победа над Германија Прочитај повеќе »

(Видео) Пандев му удрил заушка на Трајковски на тренинг

Репрезентативците на Македонија знаат како да се забавуваат и да се опуштат пред секој голем натпревар, па така беше и на тренингот во Дуизбург пред мечот …

(Видео) Пандев му удрил заушка на Трајковски на тренинг Прочитај повеќе »

„За пораз не сакаме пари“ – Пандев ја одби премијата од ФФМ по поразот од Романија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, ја одби премијата од 40 илјади евра од Фудбалската федерација на Македонија и им ја понуди на фудбалерите …

„За пораз не сакаме пари“ – Пандев ја одби премијата од ФФМ по поразот од Романија Прочитај повеќе »

Горан Пандев: Челниците на ФФМ не му мислат добро на македонскиот фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на прволигашот Академија Пандев, Горан Пандев, се огласи на „Инстаграм“ по одложувањето на прволигашкото коло поради снегот и натпреварот што викендов …

Горан Пандев: Челниците на ФФМ не му мислат добро на македонскиот фудбал Прочитај повеќе »

Scroll to Top