гореше

Исти облакодер гореше како Светскиот трговски центар – Сепак не се сруши како Кулите близначки

Пожарот во еден од највисоките облакодери во Дубаи ги остави жителите збунети, но неповредени. Пожарот избил во вторникот навечер на кулата под името „Бакља“. Оваа …

Исти облакодер гореше како Светскиот трговски центар – Сепак не се сруши како Кулите близначки Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа

Во рафинеријата Шел во Ротердам, најголемата во Европа, вчера изби голем пожар, поради што дел од постројките не беа во можност да профункционираат. „Пожарот ноќеска …

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа Прочитај повеќе »