Хаарп

(Видео) Северниот Пол забрзано се доближува до Сибир, предупредуваат научниците

Земјеното магнетно поле забрзано се менува, па Северниот Пол се повеќе и побрзо се оддалечува од Канада и се насочува кон Сибир. Поради тоа, светскиот …

(Видео) Северниот Пол забрзано се доближува до Сибир, предупредуваат научниците Прочитај повеќе »

(Видео) Доктор Ник Бегиќ го разоткрива постоењето на ХААРП

ХААРП, или програмата за активно високофреквентно истражување, повеќе од дваесет години е релоциран во цивилниот сектор. Американската војска се одлучила на ваков чекор кога програмата …

(Видео) Доктор Ник Бегиќ го разоткрива постоењето на ХААРП Прочитај повеќе »

Планирале да го спасат човештвото со уништување на ХААРП-системот

Американската полиција уапсила две лица што планирале да го минираат ХААРП-системот на Алјаска. Проектот за истражување на јоносферата на военото воздухопловство на САД повеќепати бил …

Планирале да го спасат човештвото со уништување на ХААРП-системот Прочитај повеќе »

Кинезите развиваат свој ХААРП-систем

Модификацијата на временските услови низ годините мина од „налудничави теории на заговор“ до сосема вообичаени метеоролошки техники. Кина и понатаму преднички во приказната. Најпознат пример …

Кинезите развиваат свој ХААРП-систем Прочитај повеќе »

Коцкестите облаци, најсилен доказ за манипулација со времето

Коцкестите облаци што се појавуваат на одредени снимки за теоретичарите на заговор се само уште еден доказ за постоење на програмата за контрола на климата, …

Коцкестите облаци, најсилен доказ за манипулација со времето Прочитај повеќе »

(Видео) ХААРП или мајка природа, небото над Вирџинија ги исплаши жителите

Огромен облак кој потсетува на бранови, крстареше по небото над американската држава Вирџинија, минатата недела. „Гледам низ прозорот и гледам магични бранови кои пловат по …

(Видео) ХААРП или мајка природа, небото над Вирџинија ги исплаши жителите Прочитај повеќе »

Поранешен илуминат проговори за ХААРП и за Путин – откривме начин како да го исклучиме Сонцето

Илуминатите со години се главна тема на теоретичарите на заговор во светот. Сега можеби прв пат ја добиваме вистинската слика што навистина се случувало внатре …

Поранешен илуминат проговори за ХААРП и за Путин – откривме начин како да го исклучиме Сонцето Прочитај повеќе »

Дали озлогласениот ХААРП е виновен за шокантното време на Истра?

Не само што ХААРП програмата постои, туку таа е способна за создавање на некои навистина неверојатни, наизглед природни појави. Но, тоа очигледно е природно за …

Дали озлогласениот ХААРП е виновен за шокантното време на Истра? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Манипулирање со времето: Дали ХААРП е виновен за шокантното време во регионот

Програмот HAARP се состои од голем број на радиотрансмитери кои имаат огромна енергија. Се состои од преку 180 антени сместени на неколку хектари земја. Главниот …

(ВИДЕО) Манипулирање со времето: Дали ХААРП е виновен за шокантното време во регионот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП?

Од каде доаѓаат џиновските понори и дупки? Се разбира, тие отсекогаш постоеле, но во изминатите неколку години се чини како да нивниот број драматично се …

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП? Прочитај повеќе »

Scroll to Top