хакан шукур

Турски коментатор доби отказ на полувреме на натпревар на Светско

Турскиот коментатор Алпер Бакирчигил доби отказ на полувремето на натпреварот меѓу Мароко и Канада. Тој коментираше за турската телевизија „ТРТ“, а отказ заработи затоа што …

Турски коментатор доби отказ на полувреме на натпревар на Светско Прочитај повеќе »

(Видео) Хакан Шуќур протеран од Турција, легендарниот фудбалер вози такси во САД

Најбрзиот стрелец на Светското фудбалско првенство, Хакан Шуќур, денеска вози такси во Вашингтон во САД. Турчинот кој е избркан од својата земја од страна на …

(Видео) Хакан Шуќур протеран од Турција, легендарниот фудбалер вози такси во САД Прочитај повеќе »

Прогонетиот турски фудбалер Хакан Шукур отвори пекара во Америка

Турскиот фудбалер Хакан Шукур, кој до пред три години имаше статус на легенда во својата татковина, сега е „предавник и терорист“ и стравува за својот …

Прогонетиот турски фудбалер Хакан Шукур отвори пекара во Америка Прочитај повеќе »

Scroll to Top