Халид Бешлиќ

Халид Бешлиќ настапи со внуката на концерт во Сараево

Халид Бешлиќ (69) кој со децении важни за еден од најпопуларните пејачи во Босна и Херцеговина и во регионот синоќа имаше концерт во Сараево во …

Халид Бешлиќ настапи со внуката на концерт во Сараево Прочитај повеќе »

(Фото) Халид Бешлиќ направи концерт пред 20.000 фанови во Арената Загреб

По четири години пејачот Халид Бешлиќ одржа голем концерт во Арената Загреб. Салата беше преполна со 20.000 обожаватели. Атмосферата беше сјајна, а публиката танцуваше и …

(Фото) Халид Бешлиќ направи концерт пред 20.000 фанови во Арената Загреб Прочитај повеќе »

Дајте ми нова кошула, жива вода станав од пеење: Халид Бешлиќ направи и концерт и кафеанска журка во Скопје

Легендата на народната музика Халид Бешлиќ вчеравечер ја потсети македонскатапублика на неговите најголеми хитови, отпеани во неговата долгогодишна кариера. Првпат пред македонската публика одржа концерт. …

Дајте ми нова кошула, жива вода станав од пеење: Халид Бешлиќ направи и концерт и кафеанска журка во Скопје Прочитај повеќе »

Scroll to Top