Почина чешка пејачка откако намерно се заразила со коронавирус

Пејачката на чешката фолк група „Асонанс“, Хана Хорка, почина од коронавирус на 57 години. Таа намерно се заразила со корона за да добие ковид потврда, …

Почина чешка пејачка откако намерно се заразила со коронавирус Прочитај повеќе »