харис џиновиќ

(Галерија) Синот на пејачот Енес Беговиќ беше погребан во Сараево, мајката и сопругата на Армин немаа сила да дојдат на погребот

На Градските гробишта Баре во Сараево денеска беше погребан синот на еден од најдобрите пејачи на народна музика Енес Беговиќ, Армин. Армин почина пред два …

(Галерија) Синот на пејачот Енес Беговиќ беше погребан во Сараево, мајката и сопругата на Армин немаа сила да дојдат на погребот Прочитај повеќе »

Харис Џиновиќ има куќа од 2 милиони евра со спа и музичко студио

Харис Џиновиќ пред неколку години  се всели во луксузна вила во Сењак, која ја градеше за себе и за своето семејство од 2017 година. Се …

Харис Џиновиќ има куќа од 2 милиони евра со спа и музичко студио Прочитај повеќе »

(Видео) Харис Џиновиќ и Петар Грашо растурија кај Севе: едниот не старее, а кога другиот пее, сите молчат

Хрватската пејачка Северина сподели видеа како посебни моменти од прославата за нејзиниот 50 ти роденден. „Тој никогаш нема да остаре“ напиша Северина под видото во …

(Видео) Харис Џиновиќ и Петар Грашо растурија кај Севе: едниот не старее, а кога другиот пее, сите молчат Прочитај повеќе »

Харис Џиновиќ со традиционален новогодишен концерт

Пејачот Харис Џиновиќ оваа година ќе ја продолжи традицијата и на 25 декември ќе приреди незаборавен концерт во салата „Сава центар“ во Белград. Картите за …

Харис Џиновиќ со традиционален новогодишен концерт Прочитај повеќе »

Харис Џиновиќ ѝ забрани на сопругата да ја смени фризурата

Фолк-пејачот Харис Џиновиќ на сопругата Мелина не ѝ дозволува да ја смени фризурата ни бојата на косата. Тие се заедно 16 години и тој не …

Харис Џиновиќ ѝ забрани на сопругата да ја смени фризурата Прочитај повеќе »

Scroll to Top