Хатиџе Џенгиз

Свршеницата на Кашоги го тужи саудискиот престолонаследник, тврди дека го наредил неговото убиство

Свршеницата на поранешниот саудиски новинар Џамал Кашоги и група за заштита на човековите права „Демократија за арапскиот свет сега“ го тужат саудискиот престолонаследник, тврдејќи дека …

Свршеницата на Кашоги го тужи саудискиот престолонаследник, тврди дека го наредил неговото убиство Прочитај повеќе »

Британските служби знаеле однапред дека ќе се случи убиството на Кашоги

Како што пренесуваат британските медиуми, известувачката служба на Обединетото Кралство MI6 однапред го знаела планот на саудиските колеги за да го киднапираат, а доколку е …

Британските служби знаеле однапред дека ќе се случи убиството на Кашоги Прочитај повеќе »

Scroll to Top