(Видео) Кинески научник осуден затоа што создал ГМО бебе

Кинескиот суд го осуди научникот Хе Јианкуи, затоа што го создал првото генетско модифицирано бебе. Џи е осуден на три години затвор, поради илегално практикување …

(Видео) Кинески научник осуден затоа што создал ГМО бебе Прочитај повеќе »