Почина Хелен Мекрори ѕвездата од Peaky Blinders

Актерката Хелен Мекрори, познатата ѕвезда од серијата Peaky Blinders, почина по долга битка со тешката болеста. Таа почина на 53. годишна возраст, а веста ја …

Почина Хелен Мекрори ѕвездата од Peaky Blinders Прочитај повеќе »