Почина Хелен Мекрори ѕвездата од Peaky Blinders

By

Актерката Хелен Мекрори, познатата ѕвезда од серијата Peaky Blinders, почина по долга битка со тешката болеста. Таа почина на 53. годишна возраст, а веста ја објави сопругот Дејмијен Луис.

„Со скршено срце ве известувам дека, Хелен ја изгуби битката со ракот. Таа беше преубава и моќна жена и почина мирно во својот дом опкружена со љубовта од пријателите и семејството”, напишал Луис на „Твитер“, пренесува Sky News.

“Среќни сме што ја имавме во нашите животи. Оди сега мала, ти благодарам за сè”, напишал тој.

Таа покрај улогата во серијата Peaky Blinders, играше и во филмовите за „Хари Потер“.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freak one piece: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

KissAnime anime: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 10