Почина ѕвездата од Кум, Хелмут Бергер

Холивудскиот глумец Хелмут Бергер, познат по улогата во „Кум 3“, почина на 78 години. Тажната вест ја соопштија од неговата агенција. Австрискиот актер, беше познат …

Почина ѕвездата од Кум, Хелмут Бергер Прочитај повеќе »