Почина комичарот Хери Андерсон

Комичарот Хери Андерсон, најпознат по хумористичната серија Night Court, почина на 65-годишна возраст. Актерот почина вчера во својот дом во американската сојузна држава Северна Каролина. …

Почина комичарот Хери Андерсон Прочитај повеќе »