Иран и Израел се гаѓаа со ракети како никогаш досега

Израелската војска соопштила дека нејзините авиони денеска погодиле десетина ирански цели во Сирија како одговор на ракетирањето на израелските положби на Голанската Висорамнина, јавува агенцијата …

Иран и Израел се гаѓаа со ракети како никогаш досега Прочитај повеќе »