Хит Леџер

Мишел Вилијамс: Ќерка ми ме потсетува на Хит Леџер

Ќерката на популарниот актер Хит Леџер, тринаесетгодишната Матилда многу потсетува на нејзиниот татко. Ова го вели нејзината мајка Мишел Вилијамс, која по направнеите последни фотографии …

Мишел Вилијамс: Ќерка ми ме потсетува на Хит Леџер Прочитај повеќе »

Актерите кои го глумеа Џокер се соживеале во улогата

Холивудскиот актер Хит Леџер и Џаред Лето толку се соживеале во улогата на негативецот во Бетмен филмовите, Џокер што тоа влијаело и на нивните животи. …

Актерите кои го глумеа Џокер се соживеале во улогата Прочитај повеќе »

Scroll to Top