Хоаким Феникс

(Фото) Објавени првите фотографии од Хоакин Феникс како го глуми Наполеон

Оскаровецот Хоакин Феникс го глуми францускиот војсководач и цар Наполеон Бонапатра во новиот филм на Ридли Скот Kitbag. Снимањето почна на крајот на февруари во …

(Фото) Објавени првите фотографии од Хоакин Феникс како го глуми Наполеон Прочитај повеќе »

Пораснал во секта, а братот му умрел на раце: Семејни трагедии и психички проблеми на популарниот Џокер

Хоаким Феникс е глумецот кој со новиот филм „Џокер“ го сврте вниманието на светските медиуми. Тој во киносалите предизвика различни чувства кај гледачите, од солзи до …

Пораснал во секта, а братот му умрел на раце: Семејни трагедии и психички проблеми на популарниот Џокер Прочитај повеќе »

Scroll to Top