холестерол

Најдобрите видови на зеленчук за намалување на холестеролот

Високиот холестерол може да доведе до срцеви заболувања или мозочен удар доколку не се држи под контрола. Една студија, објавена во списанието Nutrition Reviews во …

Најдобрите видови на зеленчук за намалување на холестеролот Прочитај повеќе »

Пијалак од банана и портокал го намалува холестеролот

Природниот напиток од банана и портокал го намалува холестеролот, велат нутриционистите. Препорачуваат пијалакот да се консумира секојдневно, како замена за еден оброк. За негова поготовка …

Пијалак од банана и портокал го намалува холестеролот Прочитај повеќе »

Scroll to Top