Хонг Конг

За да привлече туристи, Хонг Конг подарува 500.000 авиобилети

Владата на Хонг Конг објави дека ќе додели 500.000 бесплатни авионски билети со цел да го заживее туризмот и повторно да привлече посетители во градот, …

За да привлече туристи, Хонг Конг подарува 500.000 авиобилети Прочитај повеќе »

Додека сите воведуваат ВАР-технологија за фудбалските натпревари, Русите ја укинуваат

Додека сите сакаат да ја воведат ВАР-технологијата во фудбалот, Русите сакаат да ја укинат, пренесоа руските медиуми. Една од најсилните фудбалски лиги која е 10 …

Додека сите воведуваат ВАР-технологија за фудбалските натпревари, Русите ја укинуваат Прочитај повеќе »

Првпат во Хонг Конг нема да се емитуваат „Оскарите“

За првпат од 1969 година, жителите на Хонг Конг нема да можат да го следат доделувањето на американските филмски награди „Оскар“. Ова го потврдиле од …

Првпат во Хонг Конг нема да се емитуваат „Оскарите“ Прочитај повеќе »

Стан во Хонг Конг продаден за рекордни 49 милиони евра

Стан во кинеската метропола Хонг Конг бил продаден за рекордни 49 милиони долари. Станот е голем 313 квадратни метри и, според тамошните медиуми, тој достигнал …

Стан во Хонг Конг продаден за рекордни 49 милиони евра Прочитај повеќе »

Кинескиот претседател му наредил на народот да ископа длабоки тунели под Пекинг и да се подготват за војна

Под кинеската метропола Пекинг се крие голем подземен град, кој го направил народот во времето на претседателствувањето на Мао Ѕедунг познат и како Мао Це …

Кинескиот претседател му наредил на народот да ископа длабоки тунели под Пекинг и да се подготват за војна Прочитај повеќе »

Неизвесна иднината на кинескиот научник кој создаде модифицирано бебе

Иднината на Хе Џианкуи, кинескиот научник кој создаде генетско модифицирано бебе станува неизвесна, со оглед на фактот дека тој веќе некое време е затворен и чуван …

Неизвесна иднината на кинескиот научник кој создаде модифицирано бебе Прочитај повеќе »

Пилоти запалиле цигари и им приредиле хорор на патниците

Боингот 737 на кинеската авиокомпанија „Ер Чајна“, кој во вторникот со 153 патници и девет членови на екипажот летал од Хонг Конг во Далијан, во …

Пилоти запалиле цигари и им приредиле хорор на патниците Прочитај повеќе »

Паркинг-место во Хонг Конг продадено за рекордни 648.000 евра

Паркинг-место во Хонг Конг е продадено за рекордни 648.000 евра (760.000 долари). Паркинг-местото од 12,5 квадратни метри се наоѓа во луксузниот комплекс Ултија во Хонг Конг, …

Паркинг-место во Хонг Конг продадено за рекордни 648.000 евра Прочитај повеќе »

Банкарската династија Ротшилд под истрага

Минатата година баронот Давид де Ротшилд и неговата компанија Rothschild Financial Services Group се обвинети од страна на француски обвинители дека наводно ги оштетиле британските …

Банкарската династија Ротшилд под истрага Прочитај повеќе »

Scroll to Top