хотел

Рафаел Надал го отвори првиот хотел на Мајорка, кој треба да прерасне во светски бренд

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на Мајорка го отвори првиот хотел од ланецот „ЗЕЛ“. Партнер во бизнисот му е Габриел Ескарер, извршниот директор на „Мелија хотелс“. …

Рафаел Надал го отвори првиот хотел на Мајорка, кој треба да прерасне во светски бренд Прочитај повеќе »

Хотел на Ибица нуди соба во која може бесплатно да се спие

Еден хотел на Ибица се одлучил на интересен маркетиншки потег нудејќи им на гостите соба во која ќе можат бесплатно да спијат. Сепак, финтата е …

Хотел на Ибица нуди соба во која може бесплатно да се спие Прочитај повеќе »

Врата од хотелска соба на Боб Дилан продадена за 100.000 долари

Врата од собата во легендарниот хотел „Челси“, во која престојувал Боб Дилан, е продадена за 100.000 долари на аукција во Њујорк. Тоа е една од 50. …

Врата од хотелска соба на Боб Дилан продадена за 100.000 долари Прочитај повеќе »

Луксузен затвор во Саудиска Арабија повторно ќе стане хотел

Луксузен хотел во Ријада, кој служел претходно како затвор во владината антикорупциска кампања, повторно ќе биде отворен следниот месец. Ова било објавено на страницата на …

Луксузен затвор во Саудиска Арабија повторно ќе стане хотел Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лукас се отвори – Соња со ќерка и летува во хотел каде цената за една ноќ е минимум 300 евра

Соња Вуксановиќ веќе неколку дена престојува во Порто Монтенегро, во најлуксузниот хотел во тој дел од Црна Гора. Иако Аца Лукас, изјави дека се развел …

(ФОТО) Лукас се отвори – Соња со ќерка и летува во хотел каде цената за една ноќ е минимум 300 евра Прочитај повеќе »

(ФОТО) Генијални фотки од хотел кој со креативноста и одличната услуга ги изненадуваат своите гости

Хотелите можат да имаат свои предности, но и мани. Овој пат ќе се фокусираме на хотели кои нудат одлична услуга, а со својата креативност и …

(ФОТО) Генијални фотки од хотел кој со креативноста и одличната услуга ги изненадуваат своите гости Прочитај повеќе »

Scroll to Top