Хозе Антонио Рејес

(Видео) Сопругата на Рејес емотивно се прости од славниот фудбалер

Сопругата на Хозе Антонио Рејес, Ноелија Лопез, се огласи на „Инстаграм“ по трагичната несреќа која ја доживеа поранешниот фудбалер на Севиља. Лопез објави видео од Рејес …

(Видео) Сопругата на Рејес емотивно се прости од славниот фудбалер Прочитај повеќе »

Светот се простува со Рејес, Анри тагува, клубовите жалат

Фудбалскиот свет остана шокиран од веста дека фудбалскиот великан Хозе Антонио Рејес трагично загина во сообраќајна несреќа. Рејес кој во кариерата меѓу останатите клубови настапуваше …

Светот се простува со Рејес, Анри тагува, клубовите жалат Прочитај повеќе »

Поранешниот играч на Арсенал и Реал Мадрид, Рејес загина во сообраќајка

Хозе Антонио Рејес (35) заигна во сообраќајна несреќа. Од поранешниот фудбалер се простија бројни негови клубови. Рејес добар дел од кариерата ја мина во гоелмите …

Поранешниот играч на Арсенал и Реал Мадрид, Рејес загина во сообраќајка Прочитај повеќе »

Scroll to Top