Јаница Костелиќ роди син

Поранешната хрватска скијачка Јаница Костелиќ, утрово роди син во болница во Загреб. Четирикратната олимписка шампионка во октомври објави дека е бремена и дека нејзиниот син …

Јаница Костелиќ роди син Прочитај повеќе »