Јасмин Алиевски

(Видео) Го освои жирито, Јасмин Алиевски се пласираше во полуфинале во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот пејач Јасмин Алиевски во последното музичко шоу го освои жирито и се пласираше во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“. Во саботата пејачот преку бараж …

(Видео) Го освои жирито, Јасмин Алиевски се пласираше во полуфинале во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Скопјанецот Јасмин Алиевски со „Зајди, зајди“ и хит на Тоше, пак растури во „Ѕвездите на Гранд“

Пејачот Јасмин Алиевски повторно ги освои симпатиите од публиката и жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Во саботата ги доби сите шест гласови од жирито, откако …

Скопјанецот Јасмин Алиевски со „Зајди, зајди“ и хит на Тоше, пак растури во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Скопјанецот Јасмин Алиевски пееше со 38 температура на „Гранд“ и успеа да влезе во следниот круг

Скопјанецот Јасмин Алиевски, ги освои сите шест гласа во саботата во „Ѕвездите на Гранд“ и директно се пласираше во следниот круг. Јасмин доби пофалби, бидејќи …

(Видео) Скопјанецот Јасмин Алиевски пееше со 38 температура на „Гранд“ и успеа да влезе во следниот круг Прочитај повеќе »

(Фото) Се сврши пејачот на „Гранд“, Јасмин Алиевски

Младиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“, Јасмин Алиевски се сврши со неговата девојка. „Вчерашниот ден во мене пробуди емоции за кои што не знаев ни …

(Фото) Се сврши пејачот на „Гранд“, Јасмин Алиевски Прочитај повеќе »

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот дел од видеоматеријалот снимен при големата скопска аудиција на „Ѕвездите на Гранд“ јавноста ги запозна новите музичари кои својата среќа ќе ја пробаат …

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top