јемен

(Видео) Над осумдесет луѓе загинаа во турканици додека се обидуваа да дојдат до финансиска помош во Јемен

Најмалку 85 луѓе загинаа во турканици кои се случија во главниот град на Јемен, Сана, додека се обидуваа да ја добијат финансиската помош која им …

(Видео) Над осумдесет луѓе загинаа во турканици додека се обидуваа да дојдат до финансиска помош во Јемен Прочитај повеќе »

Девојчето кое стана симбол за страдањата во Јемен почина од глад

Амал Хусеин, седумгодишното девојче од Јемен чија фотографија од насловната страна на „Њујорк Тајмс“ стана симбол на страдањата во оваа земја, почина од последица на …

Девојчето кое стана симбол за страдањата во Јемен почина од глад Прочитај повеќе »

Крвава свадба во Саудиска Арабија

Најмалку 20 сватови во село на североисток на Јемен загинале во воздушни напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, соопштиле денеска локалните медицински претставници. #Saudi …

Крвава свадба во Саудиска Арабија Прочитај повеќе »

Scroll to Top