Македонија ја победи Данска во првиот меч на Европско во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја победи Данкса во првото коло од Европското првенство во Скопје. Предводени од Александар Љафтов, македонските одбојкари ги надиграа Данците во …

Македонија ја победи Данска во првиот меч на Европско во одбојка Прочитај повеќе »