јован

Уапсени српски тинејџери хакери по кои трагала цела Европа

Двајцата српски државјани Јован М. (19) од Прокупље и Вукашин Д. (21) од Рума се уапсени поради сомнение дека биле администратори на сервисот Webstresser. Во …

Уапсени српски тинејџери хакери по кои трагала цела Европа Прочитај повеќе »

Ѕвездата на „Гранд“, Јован Стефановиќ, во тешка состојба, итно примен во болница

Јован (Јоце) Стефановиќ итно е примен во болница и со брза интервенција е установено дека му пукнало белодробното крило. Неговата состојба е прилично тешка, а …

Ѕвездата на „Гранд“, Јован Стефановиќ, во тешка состојба, итно примен во болница Прочитај повеќе »

Верниците го празнуваат Свети Јован Крстител

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св. Јован Крстител. Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел …

Верниците го празнуваат Свети Јован Крстител Прочитај повеќе »

Јован бил прекрасен сопруг. а кога умрел, дознала дека живеела со монструм

Кенди го запознала Јован на плажа во Флорида, и како што вели, таа веднаш паднала на неговиот шарм. Тој бил пријатен, нежен, духовит, комуникативен. Врската …

Јован бил прекрасен сопруг. а кога умрел, дознала дека живеела со монструм Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина!

Секое утро осумгодишниот Јован Гајиќ заминува да бере малини со неговата сестра. Сите набрани веднаш ги сортира во пластични пакувања и ги продава покрај пат. …

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина! Прочитај повеќе »

Scroll to Top