Јуриј Борисов

(Видео) Русија ќе гради своја вселенска станица, не сакаат да го ризикуваат животот на нивните космонаути со Меѓународната

Додека на терен се зголемуваат тензиите меѓу Русија и низа на западни земји, шефот на руската вселенска агенција најави дека ќе се почне со работа …

(Видео) Русија ќе гради своја вселенска станица, не сакаат да го ризикуваат животот на нивните космонаути со Меѓународната Прочитај повеќе »

Десет „мигови“ вооружени со суперракетите на Путин подготвени да дејствуваат

Десет авиони за пресретнување од типот „миг-31“ со суперсонични „кинжал-ракети“ веќе се на пробно воено дежурство, изјавил заменик-министерот за одбрана на Русија, Јуриј Борисов. „Миг-31“ …

Десет „мигови“ вооружени со суперракетите на Путин подготвени да дејствуваат Прочитај повеќе »

Scroll to Top