јужен ветер

Милош Биковиќ ѕвезда на црвениот тепих во Белград на премеирата на новата сезона од „Јужен ветер“

Првата епизода од втората сезона на серијата „Јужен ветер“ во режија на Милош Аврамовиќ вчеравечер беше премиерно прикажна во Белград.  Серијата беше создадена како продолжение …

Милош Биковиќ ѕвезда на црвениот тепих во Белград на премеирата на новата сезона од „Јужен ветер“ Прочитај повеќе »

Глоговац ме исфрли од сцената, искрено со Милош Биковиќ

Милош Биковиќ, еден од најпопуларните и најуспешни глумци од помладата генерација во Србија, не дојде во Скопје на премиерата на неговиот најнов филм „Јужен ветер“. …

Глоговац ме исфрли од сцената, искрено со Милош Биковиќ Прочитај повеќе »

Миодраг Радоњиќ од „Јужен ветер“: Дојдов да ви го видам „Воинот на коњ“

„Некогаш во Скопје ме интересираше ноќниот живот, одев во дискотеки и кафеани, денес сакав да се прошетам низ градот, да го видам ‘Воинот на коњ’“, …

Миодраг Радоњиќ од „Јужен ветер“: Дојдов да ви го видам „Воинот на коњ“ Прочитај повеќе »

„Жика во трафика, мене колата ми ја крадат, хаос“-актерот од бугарската серија „Под прикритие“ во Скопје

Улогата на Мартин, добриот полицаец од популарната бугарска серија „Под прикритие“, го прослави  глумецот Ивајло Захариев не само во неговата земја туку и во регионот. …

„Жика во трафика, мене колата ми ја крадат, хаос“-актерот од бугарската серија „Под прикритие“ во Скопје Прочитај повеќе »

Scroll to Top