Јужноафриканската република

Најтажната принцеза во светот боледува од епилепсија, од кралското семејство долго време ја криеле дијагнозата

Принцезата од Монако, Шарлин, позната и како најтажната во светот, наводно боледува од епилепсија пишува списанието You. Болеста ѝ била дијаностицирана минатото лето, додека била во посета …

Најтажната принцеза во светот боледува од епилепсија, од кралското семејство долго време ја криеле дијагнозата Прочитај повеќе »

Двајца браќа тинејџери се збогатија за 3,6 милијарди долари, откако ја направија најголемата измама со криптовалути

Каџе и неговиот брат Рајес (19), од Јужноафриканската Република, ја направиле најголемата измама со криптовалути и се збогатиле за 3,6 милијарди долари. Како што пренесува …

Двајца браќа тинејџери се збогатија за 3,6 милијарди долари, откако ја направија најголемата измама со криптовалути Прочитај повеќе »

(Видео) Џез-музичар свири на гитара додека му го оперираат мозокот

Специјалисти хирурзи му дозволиле на познатиот јужноафрикански џез-музичар Муса Манзини да свири на гитара додека лежи на операциската маса, а тие му го оперираат мозокот, …

(Видео) Џез-музичар свири на гитара додека му го оперираат мозокот Прочитај повеќе »

(Видео) Фармер забележал мистериозна огнена топка на небото

Локален фармер, кој живее во близина на еден град на северозапад во Јужна Африка, споделил снимка од безбедносните камери на која може да се забележи …

(Видео) Фармер забележал мистериозна огнена топка на небото Прочитај повеќе »

Scroll to Top