„Кабадајас“ промовираше нов албум

Македонскиот музички бенд „Кабадајас“ вчера го промовираше новиот албум „Од понеделник“. Албумот го издаде концертната агенција и продукција „3 гонга“. Концертната промоција на албумот е …

„Кабадајас“ промовираше нов албум Прочитај повеќе »