МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром го освои трофејот во Македонскиот кошаркарски куп, откако во СРЦ „Кале“ го победи Работнички со 77:69. Најефикасен во редовите на …

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија Прочитај повеќе »