Калуш Оркестра

Трофејот од Евровизија продаден за да се купат дронови за украинската војска

Евровзиските победници „Калуш оркестра“ од Украина го продадоа трофејот што го освоија на Евровизија за 900.000 долари, а парите ќе бидат наменети за украинската војска. …

Трофејот од Евровизија продаден за да се купат дронови за украинската војска Прочитај повеќе »

Победникот на Евросонг ја бакна девојката и замина во војна

Победникот на Евросонг и фронтмен на украинскиот бенд „Калуш оркестра“, Олег Псиук, ја бакна својата девојка Олександра пред хотелот во Торино и замина за Украина …

Победникот на Евросонг ја бакна девојката и замина во војна Прочитај повеќе »

(Видео) Калуш Оркестра објавија спот за победничката песна на Евровизија, за неколку часа има над два милиони прегледи

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со …

(Видео) Калуш Оркестра објавија спот за победничката песна на Евровизија, за неколку часа има над два милиони прегледи Прочитај повеќе »

Scroll to Top