камбоџа

Мис Америка ги навредувала колешките од Виетнам и Камбоџа, не знаеле англиски

Американската претставничка за избор на Мис Универзум, Сара Самерс, направила голем скандал во пресрет на изборот за светска убавица, откако јавно ги навредила колешките од …

Мис Америка ги навредувала колешките од Виетнам и Камбоџа, не знаеле англиски Прочитај повеќе »

Американците манипулирале со времето во периодот на Виетнамската војна

Праксата со формирање облаци со јод и оловен јод не е нова за јавноста. Операцијата „Попај“ (позната како проект Popeye/Motorpool/Intermediary-Compatriot) била висококласифицирана програма за модифицирање …

Американците манипулирале со времето во периодот на Виетнамската војна Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

Анџелина Џоли демантира дека се поигрувала со децата од Камбоџа за време на снимањето на својот филм. Џоли се најде на удар на жестоки критики …

Анџелина Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа Прочитај повеќе »

Scroll to Top