Камила Кабељо

Шон Мендес и Камила Кабело повторно се заедно: уживаат на романтичен состанок во Лос Анџелес

Светските медиуми веќе подолго време пишуваат дека Шон Мендес и Камила Кабело ја обновиле нивната врска, откако заедно беа видени на фестивалот „Коачела“. Тие повеќе …

Шон Мендес и Камила Кабело повторно се заедно: уживаат на романтичен состанок во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Камила Кабељо е новото заштитно лице на „Викторија сикрет“

Кубанско – американската пејачка Камила Кабељо е новото лице на модниот бренд „Викторија сикрет“. Таа го рекламира парфемот Bombshell, а рекламата има американска и шпанска …

Камила Кабељо е новото заштитно лице на „Викторија сикрет“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top