карневал

Адријана Лима на карневалот во Рио

Манекенката Адријана Лима учествуваше во карневалот во Рио де Жанеиро. Триесет и шестгодишниот ангел на „Викторија Сикрет“ танцуваше и се забавуваше со своите колешки Лаис …

Адријана Лима на карневалот во Рио Прочитај повеќе »

Во Рио де Жанеиро почна најголемиот карневал во светот

Вчеравечер во Рио де Женеиро започна најголемиот карневал во светот. На карневалот што ќе трае пет дена, пред публиката ќе се претстават 12 школи за …

Во Рио де Жанеиро почна најголемиот карневал во светот Прочитај повеќе »

Маските на Вевчанскиот карневал говорат за општествените проблеми

Традиционалниот Вевчански карневал ќе се одржува од 12 до 14 јануари. На карневалот во Вевчани ќе настапат групата „Фолтин“, Кирил Џајковски, „Џамбо Анѓушев оркестар“ и фолк-пејачката Блага …

Маските на Вевчанскиот карневал говорат за општествените проблеми Прочитај повеќе »

Scroll to Top