кој

Освен Каталонија, кој уште сака независност?!

Баскија, Шкотска, Фландрија, Јужен Тирол, Корзика, Баварија… многу региони од Западна Европа веќе долго бараат независност од своите земји или барем укажуваат на таквата идеја. …

Освен Каталонија, кој уште сака независност?! Прочитај повеќе »

„Кој ја допира Цеца, ја допира цела Србија“ – Ева Рас фрли дрвја и камења по Глоговац

„Глоговац не смее да плука по Цеца затоа што таа собира и по 100.000 луѓе на стадион. Кога тој со „Хамлет“ ќе собере толку луѓе, …

„Кој ја допира Цеца, ја допира цела Србија“ – Ева Рас фрли дрвја и камења по Глоговац Прочитај повеќе »

Кој јунаци во цртаните на Дизни воопшто не се еден за друг

Од друга перспектива гледано на љубовните приказни од цртаните кои ги обожаваме, може да значи дека баш секој од нив со себе носи една важна …

Кој јунаци во цртаните на Дизни воопшто не се еден за друг Прочитај повеќе »

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки

Дали можете да претпоставите за кого се работи?Дали ја препознавате младата дама од фотографијата? Во прашање е една позната водителка, која многу луѓе ја сметаат …

(ФОТО) Погоди кој сум? – Некогаш слатко девојче, а денеска една од најубавите водителки Прочитај повеќе »

Scroll to Top