концерт

Шест пензионери паднале во несвест на концерт на Лепа Брена во Хрватска

Музичката ѕвезда Лепа Брена, одржа два концерта во градот Неделишче во Хрватска, во рамките на манифестацијата „Месап есен 2022“, а многу фанови дојдоа да ја …

Шест пензионери паднале во несвест на концерт на Лепа Брена во Хрватска Прочитај повеќе »

(Видео) Музички времеполов со Калиопи во Велес, по пет години пауза пејачата одржа концерт пред македонската публика

После пет години музичката дива Калиопи одржа концерт пред македонската публика. Велешани вчеравечер ја имаа можноста да бидат дел од музички времеплов заедно со пејачката …

(Видео) Музички времеполов со Калиопи во Велес, по пет години пауза пејачата одржа концерт пред македонската публика Прочитај повеќе »

Дајте ми нова кошула, жива вода станав од пеење: Халид Бешлиќ направи и концерт и кафеанска журка во Скопје

Легендата на народната музика Халид Бешлиќ вчеравечер ја потсети македонскатапублика на неговите најголеми хитови, отпеани во неговата долгогодишна кариера. Првпат пред македонската публика одржа концерт. …

Дајте ми нова кошула, жива вода станав од пеење: Халид Бешлиќ направи и концерт и кафеанска журка во Скопје Прочитај повеќе »

По подолго време, Калиопи вечерва ќе има концерт пред домашната публика

Македонската пејачка Калиопи по пет години, вечерва ќе одржи концерт во Велешкиот театар. Пејачката ќе ги отпее песните кои и ја одбележаа музичката кариера. Составот …

По подолго време, Калиопи вечерва ќе има концерт пред домашната публика Прочитај повеќе »

(Галерија) Концерт за паметење на Андре Риу: музичко сценско шоу и „Македонско девојче“ на бис

Музичка магија на вчерашниот концерт на кралот на валцерот Андре Риу со неговиот оркестар „Јоханес Штраус“ составен од 60 музичари и вокали, среде Скопје. Топла …

(Галерија) Концерт за паметење на Андре Риу: музичко сценско шоу и „Македонско девојче“ на бис Прочитај повеќе »

Некст Тајм најавија предновогодишен концерт во „Јане Сандански“

Дуото „Некст Тајм“ на 17 -ти декември ќе одржат голем солистички концерт во Спортскиот центар „Јане Сандански“. Тие ќе бидат придружувани од нивниот бенд, заедно …

Некст Тајм најавија предновогодишен концерт во „Јане Сандански“ Прочитај повеќе »

Каролина, Дуке и Лумановски во Филхармонија – концерт со подзаборавени македонски песни

„Песни за љубов и копнеж” се состои од 11 преработки на според нас најубавите, но и подзаборавени македонски композиции од втората половина на 20 век, …

Каролина, Дуке и Лумановски во Филхармонија – концерт со подзаборавени македонски песни Прочитај повеќе »

(Галерија) „Индекси“ направија југословенска журка, носталгија по добрите времиња ја крена публиката на нозе во Скопје

Преполна сала и сите на нозе на вчерашниот концерт во Филхармонија на култниот саравескиот бендот „Индекси“, по повод 60. години од основањето. „Бацила је све …

(Галерија) „Индекси“ направија југословенска журка, носталгија по добрите времиња ја крена публиката на нозе во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Стоечки овации и долг аплауз за Влатко Стефановски и „Танец“ во Загреб

Македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски и ансамблот на народни песни и ора „Танец“ одржаа концерт во Загреб во салата „Ватрослав Лисински“. Концертот на Стефановски …

(Видео) Стоечки овации и долг аплауз за Влатко Стефановски и „Танец“ во Загреб Прочитај повеќе »

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости

Пејачит Елтон Џон месецов ќе има настап во Белата куќа за прославување на обединувачката и обновувачка моќ на музиката. За настанот поканети се околу 2.000 …

Елтон Џон ќе има концерт во Белата куќа пред 2.000 избрани гости Прочитај повеќе »

„Суперхикс“ ќе настапи во Грција и Бугарија

Суперхикс највија настапи во Бугарија и Грција. Како што соопштија од Суперхикс, прв е целовечерниот соло концерт во култниот музички клуб „Строежа“ на 21 септември во …

„Суперхикс“ ќе настапи во Грција и Бугарија Прочитај повеќе »

(Видео) Ми се направи ќеф на душава – Симон Трпчески со „Македонисимо“ им подари концерт за паметење на скопјани

Македонскиот виртуоз на пијано Симон Трпчески вчеравечер пред Националната опера и балет одржа концерт за, како што рече, свој ќеф и за душа на македонската …

(Видео) Ми се направи ќеф на душава – Симон Трпчески со „Македонисимо“ им подари концерт за паметење на скопјани Прочитај повеќе »

„Хладно пиво“ со концерт во Скопје го слави 35. роденден

Панк рок-бендот од Хрватската „Хладно пиво“ ќе одржи концерт во Скопје  на 9 октомври во рамките на турнејата со која одбележува 35 години постоење. Тие …

„Хладно пиво“ со концерт во Скопје го слави 35. роденден Прочитај повеќе »

(Видео) Симон Трпчески го претстави „Македонисимо“ во Цирих: Фантастична атмосфера во престижниот „Тонхале“

Виртуозот на пијано, маестро Симон Трпчески заедно со тимот на „Македонисимо квинтет“ одржаа концерт во Цирих, Швајцарија, во „Тонхале“. Mузичкиот проект „Македонисимо“ бeше пречекан со …

(Видео) Симон Трпчески го претстави „Македонисимо“ во Цирих: Фантастична атмосфера во престижниот „Тонхале“ Прочитај повеќе »

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе

Поп-пејачката Лејди Гага подготви вечер за паметење на концерт во Лос Анџелес во рамките на светската турнеја The Chromatica Ball. 36-годишната поп-икона направила вистински спектакл кога …

(Видео) Лејди Гага во неколку ексцентрични костими имаше концерт за паметење во Лос Анџелес пред 52.000 луѓе Прочитај повеќе »

Дац и Александар заедно со Росана ќе имаат концерт во Крушево

Дац и Александар најавија празничен концерт за сите генерации во Градскиот парк во Крушево заедно со фолк пејачката Росана, на 8 -ми септември. Неодамна тие …

Дац и Александар заедно со Росана ќе имаат концерт во Крушево Прочитај повеќе »

Бајага среде прес се искара со новинарите, оти го прашаа за разводот

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага ги искара новинарите зошто го прашуваат за приватниот живот. Тој вчеравечер за првпат се појави во јавноста откако излезе информацијата дека …

Бајага среде прес се искара со новинарите, оти го прашаа за разводот Прочитај повеќе »

(Фото) Тамара, Наде, Лоба, Виктор пееја за Илинден во Крушево

Тамара Тодевска, Наде Талевска, Викторија Лоба, Виктор Апостоловски вчеравечер на Гумење пееа во Крушево по повод Илинден. Со оркестар во живо, тие ги отпеаа нивните најголеми …

(Фото) Тамара, Наде, Лоба, Виктор пееја за Илинден во Крушево Прочитај повеќе »

И старо и младо на нозе на концертот на Влатко Стефановски и „Танец“ на Хераклеја

Двочасовен концерт во антфитеатарот Хераклеја во Битола, синоќа одржа македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски заедно со ансамблот на народни игри и песни „Танец“ во …

И старо и младо на нозе на концертот на Влатко Стефановски и „Танец“ на Хераклеја Прочитај повеќе »

Scroll to Top