коронавирус

Како Ким и Северна Кореја, успеаа да се заштитат од коронавирусот

Минаа два месеци од моментот кога смртоносниот коронавирус се појави во кинескиот град Вухан и од тогаш речиси секоја држава во источна Азија ги потврдила …

Како Ким и Северна Кореја, успеаа да се заштитат од коронавирусот Прочитај повеќе »

Властите во Кина се обидувале да го замолчат лекарот кој го откри коронавирусот

Ли Венлианг, кинескиот лекар кој медиумите двапати го погребаа, бил на мета на властите во Кина, пренесуваат тамошните медиуми. Ли е кинески лекар, кој за …

Властите во Кина се обидувале да го замолчат лекарот кој го откри коронавирусот Прочитај повеќе »

(Видео) Гладијаторски борби меѓу малолетници во центарот на Скопје

Видео од две момчиња кои се тепаат среде бел ден во Капиштец, додека стотина други навиваат, се рашири по социјалните мрежи. Снимката ја направил еден …

(Видео) Гладијаторски борби меѓу малолетници во центарот на Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Коронавирус во серија на Симпсонови во 1993 година

Сличен вирус како корона од кој досега во Кина починаа повеќе од 350 лица, а илјадници се заразени, се појавил и во анимираната серија Симпсонови, …

(Видео) Коронавирус во серија на Симпсонови во 1993 година Прочитај повеќе »