коронавирус

Германец примил 87 вакцини против корона

Неидентификуван 61-годишен маж примил најмалку 87 дози на вакцини против корона во источната германска покраина Саксонија, извести весникот Fraje Prese. Се верува дека мажот примал …

Германец примил 87 вакцини против корона Прочитај повеќе »

Хејли Бибер била хоспитализирана поради проблеми со мозокот

Сопругата на канадскиот пејач Џастин Бибер, Хејли Бибер била хоспитализирана поради проблемите со мозојот. Лекарите кои ја примиле велат дека веројатно проблемите настанале како последица …

Хејли Бибер била хоспитализирана поради проблеми со мозокот Прочитај повеќе »

Симпсонови ги предвидоа војната во Украина и короната, што сè уште нè чека во 2022 година според култната серија

Култните Симпсонови во повеќе наврати во своите епизоди ги предвидоа Суперболот и голем број политички настани, а многумина се убедени дека популарното шоу ја предвиде …

Симпсонови ги предвидоа војната во Украина и короната, што сè уште нè чека во 2022 година според култната серија Прочитај повеќе »

Путин го држел Макрон на растојание бидејќи францускиот претседател одбил да се тестира со рускиот ПЦР-тест за ковид, ќе му ја дознаеле ДНК-та

Францускиот претседател Емануел Макрон го одбил барањето на Кремљ да се тестира со рускиот ПЦР-тест пред средбата со Владимир Путин. Извори блиски до него велат …

Путин го држел Макрон на растојание бидејќи францускиот претседател одбил да се тестира со рускиот ПЦР-тест за ковид, ќе му ја дознаеле ДНК-та Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Гејтс напиша книга за тоа како да се спречат во иднина нови пандемии

Коосновачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, напиша книга за тоа како како да се спречат во иднина нови пандемии и верува дека ова може да биде …

(Видео) Бил Гејтс напиша книга за тоа како да се спречат во иднина нови пандемии Прочитај повеќе »

Бил Гејтс се плаши од следната пандемија затоа што може да биде посмртоносна од Ковид-19

Милијардерот и коосновач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс предупреди дека следната пандемија би можела да биде полоша и посмртоносна од коронавирусот. Тој ова го рече по …

Бил Гејтс се плаши од следната пандемија затоа што може да биде посмртоносна од Ковид-19 Прочитај повеќе »

(Фото) Италијанец си купил лажна рака на интернет па отишол да се вакцинира со неа

Италијанец купил жална рака па отишол да се вакцинира со неа, мислејќи дека на тој начин ќе ја избегне вакцинацијата, пренесуваат италијанските медиуми. Тој сакал …

(Фото) Италијанец си купил лажна рака на интернет па отишол да се вакцинира со неа Прочитај повеќе »

(Видео) Кандидатот за градоначалник Тони Михајловски е позитивен на корона среде кампања

Актерот и кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Куманово, Тони Михајловски е позитивен на коронавирус. Тој објави видео и рече дека и покрај тоа …

(Видео) Кандидатот за градоначалник Тони Михајловски е позитивен на корона среде кампања Прочитај повеќе »

(Видео) Кина намерно го ширеше коронавирусот: свиркач изнесе шокантни тврдења за тоа што навистина се случило во октомври 2019 година

Веи Џингшенг, кинески свиркач, изнесе неверојатни тврдења дека Кина намерно го ширела корноавирусот на еден воен турнир, два месеци пред светот воопшто да дознае за …

(Видео) Кина намерно го ширеше коронавирусот: свиркач изнесе шокантни тврдења за тоа што навистина се случило во октомври 2019 година Прочитај повеќе »

Путин е во самоизолација откога дел од неговото обезбедување заболе од корона

Рускио претседател Владимир Путин е во самоизолација откога неколку членови од неговото обезбедување заболеле од корона. Од Кремљ соопштија дека поради самоизолацијата, Путин нема да …

Путин е во самоизолација откога дел од неговото обезбедување заболе од корона Прочитај повеќе »

Ким Џонг-ун не ги сака вакцините од меѓународната заедница, ќе се борел против коронавирусот на свој начин

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ја одбил понудата од меѓународната заедница, да земе вакцини против коронавирусот. Наместо тоа, тој рече дека ќе се борел против пандемијата …

Ким Џонг-ун не ги сака вакцините од меѓународната заедница, ќе се борел против коронавирусот на свој начин Прочитај повеќе »

(Видео) Како Французите протестираат против ковид пропусниците, рестораните полупразни, а се руча и пие по улиците

Голем број луѓе во знак на протест против воведувањето на ковид пропусниците за ресторани, кафулиња и другите јавни простори, излегле и седнале да ручаат и …

(Видео) Како Французите протестираат против ковид пропусниците, рестораните полупразни, а се руча и пие по улиците Прочитај повеќе »

Во Кина казнети и отпуштени 30 функционери за кои се утврдило дека не реагирале соодветно на ширењето на коронавирусот

Над 30 функционери се казнети во Кина, а некои од нив заработиле и отказ, откако било утврдено дека не реагирале соодветно на најновиот пораст на …

Во Кина казнети и отпуштени 30 функционери за кои се утврдило дека не реагирале соодветно на ширењето на коронавирусот Прочитај повеќе »

Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери

Холивудската глумица Џенифер Анистон во неодамнешното интервју за InStyle рече дека не сака повеќе да се дружи со пријатели што не веруваат во вакцините против …

Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери Прочитај повеќе »

(Видео) Мистериозен симбол на маицата на Макрон, дали францускиот претседател е дел од некакво тајно друштво?

Обраќањето на францускиот претседател, Емануел Макрон, за значењето на вакцините против коронавирусот, беше засенето од дизајнот на неговата маица. Дали е во прашање птица, сублиминална …

(Видео) Мистериозен симбол на маицата на Макрон, дали францускиот претседател е дел од некакво тајно друштво? Прочитај повеќе »

Познатиот италијански уметник Рафаело Санти починал од коронавирус пред 500 години

Познатиот уметник Рафаело Санти пред 500 години починал од коронавирус, е наведено во новата студија за него. Тој боледувал од еден вид коронавирус, а починал …

Познатиот италијански уметник Рафаело Санти починал од коронавирус пред 500 години Прочитај повеќе »

Над 100 илјади Французи протестираа против задолжителната вакцинација

Повеќе од 100 илјади луѓе протестираа низ улиците на Франција. Тие се противат на одлуката на Владата да ги натера луѓето да се вакцинираат со …

Над 100 илјади Французи протестираа против задолжителната вакцинација Прочитај повеќе »

(Видео) Контроверзна реклама во Австралија за важноста на вакцините предизвика жестоки критики во јавноста

Рекламата која австралиските власти ја пуштија во јавноста со која сакаат да ги поттикнат луѓето да се вакцинираат против коронавирус предизвика бурни реакции. Во рекламата …

(Видео) Контроверзна реклама во Австралија за важноста на вакцините предизвика жестоки критики во јавноста Прочитај повеќе »

(Видео) Џанлука Ваки се соблече гол на ревакцина во Белград

Италијански милионер Џанлука Ваки го соблече сакото и кошулата и гол до појас ја прими втората вакцина против коронавирус во Белград. Тој пристигна со приватен …

(Видео) Џанлука Ваки се соблече гол на ревакцина во Белград Прочитај повеќе »

Поранешниот директор на ЦИА и државен секретар на САД, Мајк Помпео: Во Вухан се изведуваат тајни воени експерименти

Поранешниот директор на ЦИА и американскиот државен секретар, Мајк Помпео, тврди дека има голем број докази дека коронавирусот излегол од кинеската лабораторија во градот Вухан. …

Поранешниот директор на ЦИА и државен секретар на САД, Мајк Помпео: Во Вухан се изведуваат тајни воени експерименти Прочитај повеќе »