кошаркар

Инфлуенсерка тврди имала секс со Леброн Џејмс

НБА-ѕвездата Леброн Џејмс се најде во центарот на секс-скандал, откако популарната американска инфлуенсерка Софија Френклин тврди дека кошаркарот ја изневерува сопругата со неа. Инаку, Леброн …

Инфлуенсерка тврди имала секс со Леброн Џејмс Прочитај повеќе »

НБА-лигата целосно ќе го повлече дресот со број 6 во чест на Бил Расел

НБА ќе го повлече дресот на со број шест од целата лига на неодамна починатиот кошаркар Бил Расел во знак на почит. Најтрофејниот кошаркар и …

НБА-лигата целосно ќе го повлече дресот со број 6 во чест на Бил Расел Прочитај повеќе »

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите

Џеди Осман, еден од најдобрите турски кошаркари, денес ќе се жени во родниот Охрид со турската актерка Ебру Сахин. Одморот помеѓу двете НБА-сезони ќе го …

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите Прочитај повеќе »

Дара Бубамара ќе се мажи за 17 години помлад кошаркар

Српската пејачка Дара Бубамара веќе подолг период е во врска со 17 години помлад кошаркар. Иако не сакаше да ги потврди шпекулации дека наскоро ќе …

Дара Бубамара ќе се мажи за 17 години помлад кошаркар Прочитај повеќе »