Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица

Триото, кое е составено од американски, руски и јапонски космонаут, денеска во „Сојуз MS-07“ од Казахстан замина на пат до Меѓународната вселенска станица, пренесува НАСА. …

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »