квентин тарантино

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм

Раперот Канје Вест тврди дека идејата за филмот на Квентин Тарантино, Django Unchained од 2012 година е негова. Вест беше гостин во емисијата „Пјерс Морган …

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм Прочитај повеќе »

Квентин Тарантино доби награда за животно дело на фестивалот во Рим

Американскиот режисер Квентин Тарантино ја доби наградата за животно дело на Филмскиот фестивал во Рим. Наградата му ја додели италијанскиот режисер на хорор-филмови, Дарио Арџенто, …

Квентин Тарантино доби награда за животно дело на фестивалот во Рим Прочитај повеќе »

Тарантино не сака да го дели богатството со мајка си затоа што кога бил дете таа не верувала во него дека ќе успее како режисер

Познатиот холивудски режисер Квентин Тарантино вели дека не сака да го дели неговото богатство со мајка си затоа што кога бил дете таа не верувала …

Тарантино не сака да го дели богатството со мајка си затоа што кога бил дете таа не верувала во него дека ќе успее како режисер Прочитај повеќе »

Славни личности со висок коефициент на интелегенција

Холивудските ѕвезди често се цел на предрасуди поради работата со која се занимаваат, па никогаш не се сметани за високо интелегентни лица. Но, тоа не …

Славни личности со висок коефициент на интелегенција Прочитај повеќе »

Бред Пит и Леонардо ди Каприо првпат ќе глумат заедно

Бред Пит и Леонардо ди Каприо првпат ќе се појават заедно на филм. Тие ќе настапат во новиот филм на режисерот Квентин Тарантино. Филмот ќе …

Бред Пит и Леонардо ди Каприо првпат ќе глумат заедно Прочитај повеќе »

Scroll to Top