легија

Смртта на најголемиот српски масон до ден-денес останува најголема мистерија, некои тврдат дека го убил Легија за пари, други ја обвинуваат полицијата

Смртта на најголемиот српски масон Драган Малешевиќ Тапи, до ден денес останува најголема мистеирја. Додека некои тврдат дека го убил Легија за пари, други ја …

Смртта на најголемиот српски масон до ден-денес останува најголема мистерија, некои тврдат дека го убил Легија за пари, други ја обвинуваат полицијата Прочитај повеќе »

(Видео) На Македонскиот Легија целото тело му било ишарано, а биографијата нималку наивна

На Инстаграм страницата „Легенди на деведесетите“, се појави нова ѕвезда која доаѓа од Македонија. Во прашање е таканаречениот шарен командант кој многумина го нарекуваат „македонскиот …

(Видео) На Македонскиот Легија целото тело му било ишарано, а биографијата нималку наивна Прочитај повеќе »

Легија: Државниот удар е приказна за мали деца

Некогашниот командант на единицата за специјални операции, Милорад Улмек – Легија, излезе денеска пред Специјалниот суд во Белград, каде што продолжи судењето за вооружениот бунт …

Легија: Државниот удар е приказна за мали деца Прочитај повеќе »

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини

Пред смртта, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија имала исповест за срспките медиуми каде го опишала односот со неговиот син.Таа тврела дека Милорад имал мека …

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини Прочитај повеќе »

Судот пресече дека Легија не може да присуствува на погребот на мајка си

Барањето на Милорад Улемек – Легија да му се дозволи денеска да присуствува на погребот на Наталија беше одбиено вчера од Високиот суд во Белград …

Судот пресече дека Легија не може да присуствува на погребот на мајка си Прочитај повеќе »

Scroll to Top