Легија: Државниот удар е приказна за мали деца

By

Некогашниот командант на единицата за специјални операции, Милорад Улмек – Легија, излезе денеска пред Специјалниот суд во Белград, каде што продолжи судењето за вооружениот бунт на единицата, кој беше извршен во 2001 година. Ова е прво појавување на Легија на судењето откако почина мајка му Наталија, а тој не доби дозвола да присуствува на погребот.

На судењето Легија цело цреме седеше со наведната глава.

„Тоа е парадокс. Тие што ја бранеа оваа држава се главни обвинети, а сите што го кршеа законот се меѓу сведоците. Тоа дека се обидовме да извршиме државен удар е приказна за мали деца“, изјави Милорад Улемек – Легија.

 

Ќе ви се допадне

free anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Kiss x Sis (TV) Episode 7

watch animes WONDER EGG PRIORITY

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 Episode 17

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 19