Почина поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Лиам Милер почина на 36. годишна возраст како последица од рак. Оваа болест му е дијагностицирана лани во месец ноември, …

Почина поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед Прочитај повеќе »