Почина поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед

By

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Лиам Милер почина на 36. годишна возраст како последица од рак.

dobivaj vesti na viber

Оваа болест му е дијагностицирана лани во месец ноември, а не долго после тоа не успеа да се излечи и почина после 36 години живот.

Станува збор за фудбалер кој играше за клубот Челтрица, а прекрасната игра во овој клуб му овозможи трансфер во Јунајтед каде што беше член цели две години, од каде што една сезона помина на Олд Трафорд, а друга на позајмица во Лидс.

Тој има девет настапи во Премиер лигата, а играл во средниот ред. После Јунајтед ги бранеше боите на Сандерленд и КПР. Последната сезона во кариерата ја одигра како член на Вилмингтон.

За репрезентацијата на Република Ирска има 21 настап во кој има постигнато еден гол.

Ќе ви се допадне

tải sunwin

sun win

tải sunwin

sun win

sunwin