личност

Жените кои јавно проговорија за сексуалното вознемирување избрани за Личност на годината

Магазинот „Тајм“ за Личност на годината ги избра жените кои јавно проговорија за своите искуства со сексуалното вознемирување, што беше една од најжешките теми во …

Жените кои јавно проговорија за сексуалното вознемирување избрани за Личност на годината Прочитај повеќе »

Пронајдена нова ДНК – Биолошката трага на телото на Јелена ѝ припаѓа на една личност

Пејачката Јелена Марјановиќ на насипот Борч била убиена од тројца мажи. До овој заклучок дошле инспекторите и форензичарите ангажирани во истрагата бидејќи на нејзиното тело …

Пронајдена нова ДНК – Биолошката трага на телото на Јелена ѝ припаѓа на една личност Прочитај повеќе »

Сметката откри дека убиецот од Лас Вегас вечерал со уште една личност во собата пред пукањето

Напаѓачот нарачал ручек во собата за двајца на 27 септември, четири дена пред масакрот, а сликата објавена на „Фејсбук“ од страна на човекот кој тврди …

Сметката откри дека убиецот од Лас Вегас вечерал со уште една личност во собата пред пукањето Прочитај повеќе »

Тито, Глигоров и Сорос се една личност – ЦИА преку Чик Куманово влечките сакале да го поробат Македонецот

Деновиве вниманието на јавноста е свртено за вечерашниот меч од Супер Купот на УЕФА меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, кој ќе се одигра во …

Тито, Глигоров и Сорос се една личност – ЦИА преку Чик Куманово влечките сакале да го поробат Македонецот Прочитај повеќе »

Scroll to Top