Линда Евангелиста

Бившиот сопруг ме малтретираше со години: Линда Евангелиста искрено за бракот со Џералд Мари

Линда Евангелиста (58), канадски супермодел, јавно проговори дека е жртва на насилство од страна на нејзиниот бивши сопруг, и испрати силна порака за поддршка на …

Бившиот сопруг ме малтретираше со години: Линда Евангелиста искрено за бракот со Џералд Мари Прочитај повеќе »

Кејт Мос и Линда Евангелиста повторно заедно на Модната недела во Њујорк

Модна недела во Њујорк ја одбележаа многу настани, а еден од нив беше фотосесијата на Линда Евагелиста и нејзината колешка Кејт Мос. На социјалните мрежи …

Кејт Мос и Линда Евангелиста повторно заедно на Модната недела во Њујорк Прочитај повеќе »

„Повеќе не се препознавам себе си“, манекенката Линда Евангелиста позира за „Пипл“ и зборуваше за операцијата која ѝ го уништи животот

Славната манекенка Линда Евангелиста, позираше за насловната страна на „Пипл“ и отворено зборуваше за емоционалната и физичка болка низ која поминала во последните неколку години …

„Повеќе не се препознавам себе си“, манекенката Линда Евангелиста позира за „Пипл“ и зборуваше за операцијата која ѝ го уништи животот Прочитај повеќе »

(Фото) Наоми Кембел во новата фотосесија ги откри градите

По повеќе месеци пауза, светскиот модел Наоми Кембел повторно ги испровоцира фановите на „Инстаграм“. „Црниот пантер“ објави фотографија во бел костум, на која не носеше …

(Фото) Наоми Кембел во новата фотосесија ги откри градите Прочитај повеќе »

Scroll to Top