Фудбалски судија почина откако бил погоден со топка во глава

Англискиот фудбалски судија Мајкл Грант починал од удар со топка во глава. Тој бил погоден на 19 октомври додека судел натпревар во средното училиште Слифорд. …

Фудбалски судија почина откако бил погоден со топка во глава Прочитај повеќе »