Фудбалски судија почина откако бил погоден со топка во глава

By

Англискиот фудбалски судија Мајкл Грант починал од удар со топка во глава. Тој бил погоден на 19 октомври додека судел натпревар во средното училиште Слифорд. Доживеал крвавење на мозокот и починал во болницата, објавија медиумите.

dobivaj vesti na viber

„Целото фудбалско семејство изразува искрено сочувство до неговата сопруга, ќерка, внук и неговите пријатели. Изгубивме многу почитуван судија кој го работеше она што навистина го сакаше“, соопштија Фудбалската асоцијација на Линколншир.

 

Ќе ви се допадне